آپرین تم | پوسته وردپرس | افزونه وردپرس

معرفی و آموزش استفاده از افزونه duplicator وردپرس

- - معرفی و آموزش استفاده از افزونه duplicator وردپرس

راهنمای ساختن بسته نصبی وردپرس با افزونه Duplicator

همانطور که پیشتر هم اشاره کردیم، در این آموزش برای ایجاد بسته راه اندازی آسان، از امکانات افزونه Duplicator بهره خواهیم گرفت. بنابراین برای شروع ابتدا لازم است که این افزونه را در سایت خود نصب و فعال کنید.

پس از نصب و فعال سازی افزونه دوپلیکیتور، منوی جدیدی با عنوان Duplicator به منوی های ناحیه ی مدیریت سایت شما افزوده خواهد شد. از این منو به زیرمنوی Packages مراجعه کنید و برای ایجاد اولین بسته ی نصبی خود، در بالای صفحه روی دکمه Create New کلیک کنید.

آموزش افزونه duplicator - - معرفی و آموزش استفاده از افزونه duplicator وردپرس

کلیک روی دکمه create new در افزونه duplicator برای ایجاد بسته ی جدید

در صفحه ی جدیدی که برای شما باز میشود، نامی را برای پکیج خود انتخاب کنید.

آموزش افزونه duplicator - - معرفی و آموزش استفاده از افزونه duplicator وردپرس

تنظیمات پکیج جدید در افزونه duplicator

در این بخش تنظیمات متعددی در اختیار شما قرار میگیرد اما با توجه به اینکه قصد ما ایجاد یک بسته ی نصبی از سایت با کلیه ی تنظیمات و محتوای آن است، در حال حاضر نیازی به اعمال تغییر در این تنظیمات نخواهیم داشت. بنابراین در این مرحله پس از وارد کردن نامی برای پکیجتان، روی دکمه ی Next کلیک کنید تا به مرحله ی بعد هدایت شوید.

در مرحله ی بعدی، دوپلیکیتور محتوای سایت شما را اسکن خواهد کرد. این مرحله بر حسب حجم و محتوای سایت شما ممکن است چند دقیقه ای به طول بیانجامد. بنابراین صبور باشید تا اسکن به پایان رسیده و نتیجه برای شما به نمایش در بیاید.

آموزش گرفتن بکاپ با افزونه duplicator - - معرفی و آموزش استفاده از افزونه duplicator وردپرس

انجام اسکن در افزونه duplicator

پس از اعلام نتایج اسکن و عدم وجود مشکل، حالا میتوانید روی دکمه ی Build کلیک کنید تا پکیج شما ساخته شود. مجددا توجه داشته باشید که بسته به حجم کلی سایت شما، اتمام این مرحله ممکن است به طول بیانجامد. در طول ایجاد پکیج به هیچ عنوان صفحه را نبندید و فقط منتظر اتمام عملیات بمانید. پس از به پایان رسیدن مرحله ی ایجاد پکیج، با صفحه ای مشابه تصویر زیر روبرو خواهید شد :

آموزش گرفتن بکاپ از سایت - - معرفی و آموزش استفاده از افزونه duplicator وردپرس

دانلود اینستالر و پکیج از duplicator دانلود فایل installer.php دوپلیکیتور

حالا باید آرشیو ایجاد شده و فایل installer.php را دانلود نمایید. در اینجا برای دانلود همزمان هر دو فایل، کافی است روی دکمه One-Click Download کلیک کنید.

آموزش اجرای بسته نصبی با افزونه duplicator

حال برای اجرای این بسته نصبی در مکان مورد نظر، این دو فایل را در آن مکان آپلود نمایید. توجه کنید که هیچ فایل دیگری غیر از این دو فایل نباید در مسیر نصب باشد. فرض کنیم که این دو فایل را در مسیر روت دامنه domain.com آپلود کرده اید.

حال آدرس domain.com/installer.php را در مرورگر خود وارد نمایید. پس از ورود، صفحه ای مطابق تصویر زیر مشاهده خواهید کرد:

آموزش نصب بسته نصبی duplicator - - معرفی و آموزش استفاده از افزونه duplicator وردپرس

در این صفحه یک سری اطلاعات در مورد نیازمندی های اجرای بسته نصبی توسط این افزونه را مشاهده خواهید کرد. علامت سبز به معنی این است که سرور شما با اجرای این بسته مشکلی ندارد. ممکن است در بعضی موارد اخطار دریافت کنید که بعضی از آن ها خللی در اجرای بسته وارد نمی کنند. تیک گزینه قوانین را بزنید و بر روی next کلیک کنید. پس از کلیک، افزونه سعی در خارج کردن پکیج نصبی شما از حالت فشرده دارد و اندکی زمان می برد. پس از موفقیت آمیز بودن این مرحله، صفحه ی زیر را مشاهده خواهید کرد:

اجرای بسته نصبی با افزونه duplicator - - معرفی و آموزش استفاده از افزونه duplicator وردپرس

در این مرحله مطابق تصویر بالا باید اطلاعات دیتابیس سایت مقصد را وارد نمایید. همچنین می توانید با کلیک بر روی تب cpanel، در صورتی که هاست شما سی پنل هست به طور مستقیم به آن وصل شوید و دیتابیس خود را ایجاد نمایید که البته این ویژگی در نسخه حرفه ای این افزونه وجود دارد و در نسخه رایگان قادر به این کار نیستید. اطلاعات دیتابیس را وارد نمایید و بر روی گزینه test database کلیک کنید که در صورت صحت اطلاعات یک پیغام موفقیت آمیز در همین صفحه و مطابق تصویر زیر مشاهده خواهید کرد:

نصب بسته نصبی یا duplicator - - معرفی و آموزش استفاده از افزونه duplicator وردپرس

سپس بر روی گزینه next کلیک. نمایید. پس از کلیک صفحه ی زیر را مشاهده خواهید کرد:

افزونه بکاپ duplicator - - معرفی و آموزش استفاده از افزونه duplicator وردپرس

فیلدهای بخش new setting را تغییر ندهید. با کلیک بر روی تب options، شما می توانید یک نام کاربری مدیر ایجاد نمایید که این کار در صورتی که پکیج نصبی را از سایت دیگری خریداری کرده اید و اطلاعات ورود به مدیریت را نمی دانید، مفید است. نام کاربری و پسورد مدیر را وارد نمایید و سعی کنید از نام های معمول مثلا admin استفاده نکنید.سایر گزینه ها را هم نیازی نیست تغییر بدهید. سپس بر روی گزینه next کلیک کنید.

تمام شد! در صورتی که خطایی وجود نداشته باشد شما صفحه ی زیر را مشاهده خواهید کرد:

افزونه duplicator - - معرفی و آموزش استفاده از افزونه duplicator وردپرس

که با کلیک بر روی site login به صفحه لاگین مدیریت منتقل خواهید شد.همچنین می توانید گزارش افزونه را مشاهده نمایید. فراموش نکنید که پس از ورود به مدیریت، اعلانی در بالای صفحه و با عنوان Remove Installation Files Now! مشاهده خواهید کرد. بر روی آن کلید کنید تا تمام اطلاعات نصبی بسته از هاست شما پاک شود. این کار برای امنیت سایت شما بسیار مهم است.

Avatarآپرین تم

  نوشته‌های مرتبط

  قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  دیدگاه‌ها

  *
  *